Kaip striukė apsaugo nuo šalčio?
Striukė pagaminta su dvigubu kamuolinio pluošto užpildu, kuris puikiai pakeičia pūkus:
- kaip ir pūkai, jis sudarytas iš daugelio skaidulų, pasižyminčių didele geba sulaikyti orą ir taip saugoti nuo šalčio;
- gerai sulaiko šilumą net šlapias;
- be to, jį lengva prižiūrėti: galima skalbti skalbyklėje ir džiovinti būgninėje džiovyklėje.
Kas yra komforto temperatūra?
Lyginamuosius tyrimus atliekame šiluminėje laboratorijoje ėjimo esant nestipriam vėjui sąlygomis (5 km/h).
Komfortine temperatūra laikoma tokia temperatūra, kuriai esant 70 % vartotojų jaučiasi „gana šiltai“.
Šios striukės komforto temperatūra yra -5,5 °C.
Visgi kiekvienas iš mūsų šaltį juntame skirtingai.
Kaip striukė apsaugo nuo oro sąlygų?
Išorinis striukės sluoksnis yra atsparus vandeniui, todėl apsaugo nuo vandens ir vėjo. Kad žiemą nesušaltumėte, svarbu apsaugoti galūnes (galvą, rankas ir pėdas). Šiltas, nenusegamas vandeniui atsparus gobtuvas su kailio apvadu, sutraukiami rankogaliai, aukšta apykaklė ir pagrindinis užtrauktukas, nepraleidžiantis vėjo, neleidžia šalčiui patekti į vidų. Striukė turi 6 kišenes, iš kurių 2 minkštos ir šiltos.
Kaip galiu būti tikras, kad ši striukė yra 100% atspari vandeniui?
Audinio atsparumas vandeniui, kurį užtikrina danga arba membrana, matuojamas šmerberais arba vandens stulpelio aukščiu (mm) (vandens stulpelio sudaromu slėgiu). Kuo šis skaičius didesnis, tuo atsparesnis vandeniui yra audinys.
Ši striukė yra pasiūta iš neperšlampamos medžiagos (JIS 1092 standartas), atsparios 5 000 mm H²O (šmerberų) iki skalbimo.
Ką reiškia „100 % sandarios siūlės“?
Striukė atspari vandeniui, nes visos jos siūlės yra sandarintos. Striukės siūlės sandarinamos naudojant neperšlampamą juostą, priklijuotą drabužio viduje, kad pro šias pažeidžiamas vietas nepatektų vanduo.
Kokia apranga tinkama žygiams šaltu oru?
Siekiant tinkamai apsirengti žiemą, nesvarbu, kokia veikla užsiimtumėte, rekomenduojame vadovautis 3 sluoksnių principu:
I sluoksnis – techniškas apatinis sluoksnis, garinantis drėgmę, kad jūsų oda liktų sausa.
II sluoksnis – šiltas fliso džemperis, megztinis ir pan., perduodantis drėgmę į išorę.
III sluoksnis – striukė, apsauganti nuo oro sąlygų – lietaus, sniego, vėjo.
Visi drabužiai turi būti laidūs orui, kad garintų drėgmę.
Neperpučiama
Audinio paviršius padengtas specialia medžiaga, todėl gaminys atsparus tiek vandeniui, tiek vėjui. Vandeniui atsparus audinys pasižymi vėjui atspariomis savybėmis. Svarbu apsisaugoti nuo vėjo sukeliamo šalčio efekto, nesvarbu, ar judate, ar ne.
Kaip išsaugoti striukės technines savybes?
Vandenį atstumiantis audinys neleidžia vandeniui susigerti, todėl vanduo nuo jo nuteka. Taip audinys nesumirksta ir išlieka lengvas, laidus orui ir šiltas. Audinio hidrofobinės savybės išgaunamos apdorojus jo išorę. Per drabužio dėvėjimo laiką drabužį reikia pakartotinai impregnuoti (rekomenduojama po kiekvieno skalbimo). Mūsų parduotuvėse galima įsigyti specialiai šiam tikslui skirtų gaminių (purškiklių ar skysčių).
Ar dažnai dėvima striukė ilgai nesusinešios?
Tikrinant gaminių ilgaamžiškumą, išbandomos įvairios medžiagų savybės: tikrinamas atsparumas trinčiai ir dilimui, spalvų ilgaamžiškumas, atsparumas dažnam skalbimui. Striukės medžiagos ir dalys patikrintos visais šiais bandymais.