Gamtos įkvėpti batai: kiškis, sniego virtuozas.
Gamtoje gyvūnai yra natūraliai pasiruošę prisitaikyti prie savo aplinkos sąlygų: jų plunksnos ir kailis sulaiko orą, kad apsaugotų nuo šalčio ir karščio, o letenos prisitaikiusios taip, kad gyvūnai galėtų judėti įvairiais, sudėtingais ir besikeičiančiais žemės paviršiais... Kiškis yra tikras bėgikas per sniegą, įkvėpęs mus sukurti šiuos batus: vikrios ir nuo šalčio apsaugotos letenėlės bei pagalvėlės leidžia jam lengvai ir vikriai judėti ant sniego.
Ar batai pakankamai šilti žygiams žiemą?
Sukūrėme šiuos batus su visą batą dengiančiais antbačiais, kad apsaugotume jus nuo šalčio ir sniego. Iš kur žinome, kad tai veikia? Nes išbandėme laboratorijoje ir praktiškai. Patikrinome, iki kokios temperatūros jaučiatės patogiai, kai nejudate ir kai vaikštote, nes abiem atvejais temperatūra labai skiriasi: -6 °C nejudant ir -15 °C judant. Taip pat atsižvelgėme į vyrų ir moterų temperatūros pojūčio skirtumus.
Kaip šie batai apsaugo nuo lauko sąlygų?
Šie batai sukurti su membrana, kad būtų neperšlampami ir laidūs orui. Membrana yra labai plona medžiaga (5–25 mikrometrų), pritvirtinta iš vidinės audinio pusės, kuri neleidžia įsiskverbti vandeniui, bet leidžia išeiti drėgmei.Antbatis taip pat nepraleidžia vandens ir dengia visą batą, taip apsaugodamas nuo sniego patekimo ir šalčio. Jūsų kojoms bus šilta ir sausa.Batų padas taip pat apsaugo nuo žemės paviršiaus skleidžiamo šalčio.
Laidūs orui batai optimaliam šiluminiam komfortui
Šiluminis komfortas yra batų šilumos ir gebėjimo leisti pėdoms kvėpuoti pusiausvyra. Jei pėdoms per karšta ar per mažas batų laidumas orui, drėgmė kaupiasi gaminio viduje ir gali atsirasti šalčio pojūtis. Kurdami batus atsižvelgėme į tai, kad judėsite reguliariai ir kartais intensyviai, todėl juos aprūpinome membrana, apsaugančia nuo vandens patekimo į vidų, bet garinančia drėgmę į išorę.
Kaip žinoti, kad batai 100 % atsparūs vandeniui?
Patikrinome, ar batai nepraleidžia vandens, atlikdami bandymus laboratorijoje, kurių metu imitavome ėjimą, batus iki pusės panardinę į vandenį. Taip pat atlikome lauko bandymus, kad nustatytume nusidėvėjimą ir senėjimą. Bandydami atsparumą vand., išbandome atsparumo vand. lygius: 2 000 sulenkimų (apie 4 km ėjimo), 4 000 sulenkimų (apie 8 km ėjimo) ir 10 000 sulenkimų (apie Šis aulinių batų modelis buvo išbandytas atlikus 10 000 lenkimų bandymą, atitinkantį 20 km ilgio pasivaikščiojimą.
Kuo skiriasi trintis ir sukibimas?
Batų sukibimo jėga priklauso nuo kapliukų skaičiaus ir formos. Sukibimas priklauso nuo pado medžiagų ir griovelių išdėstymo, panašiai kaip jūsų mašinos padangų. Trintis gerina varomąją jėgą: lipant į kalną batai neslysta atgal ir suteikia stabilumo.
Kai batai sukimba su paviršiumi, jie neslysta ir nebuksuoja ant lygaus paviršiaus arba sudėtingomis sąlygomis (lyjant, sningant, ant ledo) – užtikrinamas pado sukibimas.
Koks batų sukibimas ir trintis ant sniego?
Batai su padais „Snowcontact“ užtikrina maksimalų sukibimą žygiuose ir trintį einant per sniegą. Dygliai (5 mm) išdėstyti taip, kad maksimizuotų varomąją jėgą einant snieguotomis vietovėmis ir suteiktų jums jėgos ir vikrumo, visai kaip kiškiui, kuris greitai bėgioja sniegu. Protektoriaus paviršius ir konstrukcija tokie, kad puikiai sukimba ir pašalina susikaupusį vandenį, kad nepaslystumėte.
Kokie padų technologijos „Snowcontact“ privalumai?
Padai „Snowcontact“ yra pagaminti iš specialios medžiagos, o protektorius užtikrina puikų sukibimą ir trintį su paviršiumi. Padai „Snowcontact“ ant sniego yra efektyvesni nei įprasti padai. Einant ledu, vienintelis būdas užtikrinti optimalų saugumą yra užsidėti ant batų neslystančius apkaustus.
Kodėl svarbu, kad batai tvirtai fiksuotų kojas?
Atrama, kurią užtikrina šie batai, yra itin svarbi norint vaikščioti patogiai. Iš tikrųjų, kai batai tvirtai fiksuoja koją, lengviau žygiuoti kalnuotose vietovės (kilti ir leistis), pėdos neslidinėja batuose ir sumažinama pūslių susidarymo tikimybė. Į batus perduodamos energijos nuostoliai mažesni, todėl mažiau pavargstate. Tai itin svarbu žygiuojant sniegu.
Ar batai tinkami eiti su sniegbridžiais?
Šiuos batus sukūrėme specialiai žygiams sniegu. Bato batviršis (vidutinio aukščio modelis) ir nuo sniego patekimo saugantys antbačiai, visiškai uždengiantys batą, puikiai tinka eiti su sniegbridžiais. Su šiais neperšlampamais ir šiltais batais žygiuosite ilgiau ir greičiau, nes juos lengva naudoti ir jų padai yra itin techniški. Jų suteikiama atrama ir tvirtumas tinka žygiuoti su sniegbridžiais.
Ar šie batai atlaikys reguliariai juos dėvint ilgą laiką?
Mūsų inžinieriai atlieka laboratorinius bandymus, kad naudodami gaminius būtumėte visiškai patenkinti. Tikrinami šie parametrai: raištelių skylučių ir dirželių atsparumas plyšimui, suklijavimo stiprumas, toksiškumas, atsparumas UV spinduliams, išorinio pado ir batviršio atsparumas dilimui, greito susidėvėjimo sąlygos.
Kaip lengvai apsiauti šiuos batus, su visą batą dengiančiais antbačiais?
Kad batus būtų lengviau apsiauti, rekomenduojame iki galo atitraukti jų užtrauktuką, užraityti antbatį iki apačios ir taip atlaisvinti rankenėlę, kuri padeda lengviau apsiauti.
Tai padarę ir atlaisvinę raištelius, į batus įsiausite daug lengviau.
Kaip išsirinkti sniego žygiams tinkamą avalynę?
Norint tinkamai pasiruošti žiemos žygiams, rekomenduojame laikytis toliau pateiktų principų.
Šiluma: šilumos suteikia dėvimos kojinės (geriausia rinktis kojines, kurių sudėtyje yra vilnos)
Laidumas orui: Kojines rinkitės pagal žygio intensyvumą ir orui laidžias, kad apsisaugotumėte nuo prakaito drėgmės.
Batų aulo aukštis: kojinių ilgį rinkitės pagal bato aulo aukštį; aukštesni batai geriau apsaugo kojas.
Kaip išsaugoti technines batų savybes?
Vandenį atstumiantis audinys neleidžia vandeniui susigerti, todėl vanduo nuo jo nuteka. Todėl audinys nesumirksta ir išlieka lengvas bei laidus orui. Audinys vandens atstūmimo savybių įgauna impregnuojant jo paviršių. Per gaminio dėvėjimo laiką jį reikia pakartotinai impregnuoti. Mūsų parduotuvėse galima įsigyti specialiai šiam tikslui skirtų gaminių (purškiklių ar skysčių).
Kaip išdžiovinti batų vidų?.
Avalynė gali tapti sunki, ją avint drėgnomis sąlygomis (kaupiasi kondensatas ir prakaitas)
Jei batai labai sušlapo, patariame išimti vidpadį, prikimšti batus glamžytu laikraščio popieriumi ir nuolat jį keisti. Taip popierius sugers drėgmę ir paspartins džiūvimo procesą.
Jokiu būdu nestatykite batų arti šilumos šaltinio. Geriau palikite juos džiūti šiltoje, sausoje ir gerai vėdinamoje vietoje.