Sukūrė ir patvirtino vandenyno lenktynių kapitonai.
„Tribord Offshore 900“ gaminių šeimą sukūrė ir išbandė įvairių laivų navigatoriai transatlantinėse varžybose bei atskirose lenktynėse jūrose:Jean–Baptiste Daramy su „Class 40“, Achille Nebout su „Figaro 3“, Romain Le Gall ir Léo Bothorel su „Mini 6,50“.
Audinio atsparumo vandeniui lygis.
Audinys turi 3 sluoksnius ir yra atsparus iki 30000 mm „Schmerber“ vandens slėgiui (JIS standartas). Kuo didesnį vandens slėgį atlaiko audinys, tuo mažiau vandens jis praleidžia.
Gaminys išbandytas imituojant liūtį ir sukuriant 450 l/M²/val. 24 val. (3x8 val.) trukmės liūtį.
Striukės impregnavimas.
– Neopreno rankogaliai riboja vandens patekimą.– Neopreno diržą galima reguliuoti 2 vietose užtraukimo virvele, kad vanduo neprasiskverbtų tarp striukės ir kombinezono.– Siūlės yra 100 % sandarios.– Standus į gobtuvą integruotas antveidis puikiai apsaugo.
Kas yra atsparumas vandeniui ir kaip jį išsaugoti?
Audinys ir užsegimo elementai atstumia vandenį.Audinys atsparus vandeniui, vanduo nubėga nuo jo paviršiaus ir neįsigeria.Jis neprisigeria, išlieka lengvas ir pralaidus orui.Vandeniui atsparios savybės pasiekiamos apdorojus išorinę audinio pusę (DWR), tačiau šios savybės gali pasikeisti.Atsparumo vandeniui savybės gali būti aktyvintos iš naujo 10 minučių palaikius striukę džiovyklėje žemiausios temperatūros režime.
Oro laidumas.
Norėdami nustatyti, ar medžiaga yra pralaidi orui, mes matuojame jos atsparumą garavimui arba RET (bandymas pagrįstas ISO 11092 standartu).Tai audinio gebėjimas išgarinti sportuojant nuo kūno kylančius garus.Norėdami sužinoti, ar audinys praleidžia orą, išbandome jo pasipriešinimą garavimui (vadinamąjį RET) (ISO 11092 standartas).Kuo mažesnis audinio pasipriešinimas, tuo daugiau drėgmės išgaruoja, tad tuo didesnis audinio laidumas orui.Šio gaminio RET yra 25.
Gobtuvą ir dvigubą apykaklę galima nuimti.
Apykaklę sudaro 2 dalys:– neopreno dalys su užtrauktuku ir kibia juosta, kad lengviau reguliuotumėte ir neleistumėte vandeniui patekti į vidų apykaklės srityje.Ši apykaklė siekia kaklo vidurį;– „Audros“ dalis su gobtuvu ir nosį siekiančia apykakle užtikrina optimalią apsaugą.Šią dalį galima nuimti naudojant užtrauktuką aplink kaklą.Apykaklės vidus dengtas švelniu ir patogiu mikropluošto audiniu.– Apykaklę galima užsegti naudojant kibios juostos tvirtinimą.
Gobtuvo reguliavimas ir laikymas.
– Gobtuvą galima laikyti striukės apykaklėje.– Gobtuvas reguliuojamas 2 srityse:vienas reguliavimo taškas, kuriame nustatomas veido apspaudimas norint išvengti nupūtimo, yra priekyje, o kitas, kuriuo nustatomas gobtuvo gylis, yra ties galva.
– Standus į gobtuvą integruotas antveidis puikiai apsaugo.
Dvigubi rankogaliai.
– Dalis su neopreno mova prisispaudžia prie odos ir neleidžiančia į vidų patekti vandeniui blogu oru.– Rankogalis iš vandeniui nepraleidžiančios medžiagos, kurį galima reguliuoti kibia juosta, saugo neopreną ir užtikrina optimalią apsaugą nuo vandens prasiskverbimo
Patarimai:jei mūvite pirštines, įkiškite jas tarp 2 rankogalių sluoksnių. Taip jausitės patogiau, o vanduo neprasiskverbs pro tarpus.
Kišenės.
Striukė turi 2 dideles kišenes:- viena vandens nepraleidžianti kišenė su atskirais skyriais, kuriuos atidarysite pakėlę atvartą. Kišenės viduje yra neperšlampamas dėklas, prisegtas virvute ir kabliuku, skirtas jūsų mobiliajam telefonui;
– 1 nesandari sujungta kišenė rankoms su vilnos pamušalu.
Kišenėse yra vandens išleidimo sistema, palengvinanti vandens pašalinimą.
Atsparumas dėvėjimuisi.
Striukės alkūnių ir dilbių sritys sutvirtintos, optimaliai atsparios trynimui.
Svoris:
L dydžio striukė sveria:– 1020 gramus su apykakle
– 760 gramų be apykaklės.
Kaip pasirinkti savo striukės dydį?
Gaminių dydžiai kiek padidinti.Jie buvo sukurti tam, kad dėvėtumėte juos su vilnoniais apatiniais ir termo drabužiais.Vyrai turėtų rinktis sau įprastą dydį.Moterys turėtų rinktis dydžiu mažesnį, nei įprastai nešioja.
Kaip skalbti savo striukę?
Po naudojimo gerai išskalaukite švariu vandeniu, kad pašalintumėte druską. Itin didelį dėmesį skirkite užtrauktukams.Džiovinkite ant pakabos gerai vėdinamoje vietoje.Rekomenduojame paguldyti striukę ant džiovyklės ir palikti išdžiūti natūraliai.Dėmesio: niekuomet nedžiovinkite savo striukės tiesiai ant šildytuvo.
Jei negalite ištiesti, kilpa gale leis užkabinti striukę ant kablio ar pakabo.
Kaip skalbti savo striukę?1 žingsnis:
Užtraukite užtrauktukus ir užsekite antkišenius.Taip pat nepamirškite atlaisvinti dirželių ir tamprių dalių (gobtuvo) bei ištuštinti kišenių.Tada, prieš skalbdami, išverskite drabužį.
Kaip skalbti savo striukę?2 žingsnis:
Striukę galite skalbti 30 °C temperatūros sintetikos skalbimo ciklu, naudodami įprastą skalbiklį.Nenaudokite audinių minkštiklio, galinčio pakenkti gaminio savybėms, ir baliklio.
Dėdami savo striukę į skalbyklę, stenkitės jos per daug nelankstyti, neperkraukite skalbyklės.Labai svarbu:pasirinkite gerą skalavimo arba dvigubo skalavimo ciklą, kad būtų visiškai pašalinti skalbiklio likučiai.
Kaip iš naujo aktyvinti atsparumą vandeniui.
Džiovinimas yra svarbiausia vandens atsparumo atnaujinimo dalis.
Rekomenduojame paguldyti striukę ant džiovyklės ir palikti išdžiūti natūraliai.Dėmesio: niekuomet nedžiovinkite savo striukės tiesiai ant šildytuvo ar tiesioginėje saulės šviesoje.
Tuomet įdėkite ją į būgninę džiovyklę trumpam sintetinio audinio ciklui, t. y. 10–15 minučių, ir išverskite striukę atgal į gerąją pusę.Dėmesio: neperdžiovinkite audinio.
Kaip išdžiovinti ar pakabinti savo striukę?
Audinio kilpa leis pakabinti savo striukę ant kablio ar pakabo džiovinimui.
Koks skirtumas tarp striukės ir buriavimo striukės?
Striukė pritaikyta atlikti manevrus laivo priekyje (1 ir 2 pozicijos), pusinis užtrauktukas užtikrina geresnę apsaugą esant blogoms oro sąlygoms.Nepaisant to, striukę rekomenduojama dėvėti mažiau aplinkos paveikiamose pozicijose. Užtrauktuku striukę galima lengvai ir greitai iki galo atsegti.