Kaip dažnai ir kokį atstumą žygiuojate?
Gaminius pagal parametrus ir funkcijas suskirstėme į 3 kategorijas pagal naudojimo dažnumą:
- retai: apie 10 3–4 valandų trukmės žygių per metus, iki 10 km ir mažiau nei 700 vertikalių m.
- dažnai: apie 20 žygių per metus. Žygių trukmė: 4–6 valandos, atstumas: 10–20 km, vertikalus atstumas: 700–1200 m aukščio skirtumas per žygį.
- intensyviai: daugiau nei 20 kartų per metus. Žygių trukmė: >6 valandos, atstumas: >20 km, vertikalus atstumas: 1200–2000 m aukščio skirtumas per žygį.
Pado sukibimas
Mūsų padų sukibimas yra sertifikuotas. Kad būtų sertifikuotas, batas turi būti ištirtas laboratorijoje, atliekant sukibimo su įvairiais paviršiais (lygiu, kietu, sausu, šlapiu) bandymus. Norint patvirtinti šių bandymų rezultatus, padų kokybė patikrinama praktiškai ‒ batus apsiavę bandytojai kalnuose žygiuoja daugiau nei 500 km.
Atsparumo vandeniui bandymas
Laboratorijoje batas užmaunamas ant mechaninės sverties, imituojančios žingsnių judesius, ir iki pusės panardinamas į vandenį. Šiuo bandymu nustatome, kiek laiko ir kiek kilometrų batas išlieka sausas.
Tada žygiuodami arba lietui lyjant išbandome batų savybes.
Kaip prailginti atsparumą vandeniui
Kad pėdos išliktų sausos, rekomenduojame naudoti įprastus arba mažus antbačius, kurie apsaugos bato viršų nuo vandens, akmenukų, smėlio ar kt.
Patariame dukart per metus padengti batus neperšlampama danga naudojant impregnavimo gaminius (ieškokite tokių gaminių „Decathlon“ svetainėje), kurie padės atkurti pirminį atsparumą vandeniui ir apsaugos nuo sutepimo.
Kokio dydžio batus rinktis?
Svarbiausia pasimatuoti kelių dydžių ir modelių batus, kad išsirinktumėte geriausiai jums tinkančius!
Norėdami, kad pirštai nesiremtų į bato priekį leidžiantis žemyn, rinkitės dydžiu didesnius nei paprastai nešiojate batus ir juos gerai suveržkite, kad išvengtumėte trinties.
Patarimas: kojų nagai turėtų būti trumpai nukirpti, o prieš ilgą nusileidimą būtina patikrinti, kad raišteliai suveržti taip, jog pėda neslystų į priekį.
Pirkimo patarimai / Kaip matuotis batus?
Kai kuriose „Decathlon“ parduotuvėse yra trasų batams išbandyti.
1. Pasimatuokite abu batus, atsistoję ir su žygiams tinkamomis kojinėmis. 2. Užveržkite raištelius, įsitikindami, kad užveržiate tolygiai.
3. Patikrinkite du dalykus:
- kad lipant aukštyn kulnas bate nesikilnoja.
- pėda neslysta, o pirštai nesiremia į bato priekį leidžiantis žemyn.
4. Pasimatuokite kelis skirtingų dydžių ir modelių batus. Batus pranešiokite pamažu, kad jie gerai prisitaikytų prie jūsų pėdų.
Kokias kojines rinktis?
Neperšlampami batai ne tokie laidūs orui kaip batai, kurie nėra atsparūs drėgmei. Rekomenduojama rinktis vidutinio ilgio ar ilgas kojines (atsižvelgiant į auliuko aukštį), pvz., „MH500“, „MH520“ ir „MH900“, kurios garintų drėgmę ir mažintų trintį.
Optimizuokite batų savybes – keiskite vidpadžius!
Batų vidpadis sukurtas taip, kad tiktų daugeliui pėdų. Vidpadžio pakeitimas gali turėti tokių privalumų:
1. Suteikti daugiau stabilumo: kai kurie vidpadžiai būna išformuoti arba sutvirtinti, kad geriau prilaikytų pėdos skliautą. 2. Suteikti daugiau patogumo: vidpadžiai gali būti šiltesni ar minkštesni.
3. Ilgiau tarnauti: keičiant vidpadžius kartą per metus batai suteiks daugiau patogumo ir stabilumo.
Kaip prižiūrėti batus?
– Leiskite natūraliai išdžiūti.
– Standžiu šepečiu nuvalykite purvą.
– Dėmes išvalykite šepečiu ir trupučiu šilto vandens.
– Palikite išdžiūti.
– Išpurkškite impregnavimo priemone, kad atnaujintumėte batviršio vandens atsparumo savybes.
Kaip išvengti nutrynimų?
Visi mūsų patarimai čia:
https://conseilsport.decathlon.fr/conseils/9-astuces-pour-eviter-les-ampoules-tp_10725