Kaip pasirinkti bėgimo bekele lazdas?
Gaminio konstrukcijos kriterijai: kompaktiškumas, mažas svoris ir riešo komfortas. Bėgikams bekele svarbiausia, kad lazdas būtų patogu laikyti nenaudojamas ir greitai jas paruošti, kad varžybų metu būtų galima jas naudoti arba pamiršti, atsižvelgiant į maršrutą. Kompaktiškiausios lazdos yra trumpesnės nei 40 cm jas išlanksčius!
Nedvejokite ir išbandykite jas.
Kaip pasirinkti lazdų dydį
Norėdami išsiaiškinti tinkamą lazdų dydį, galite naudoti toliau pateiktą formulę:Jūsų ūgis centimetrais x 0,67
Tad jeigu jūsų ūgis yra 180 cm, rekomenduojamas lazdų dydis yra 120 cm
Bėgiko ūgis nuo 155 iki 170 cm = 110 cm lazdos
Bėgiko ūgis nuo 171 iki 181 cm = 120 cm lazdos
Bėgiko ūgis virš 182 cm = 130 cm lazdos
Kodėl verta naudoti bėgimo bekele lazdas?
Bėgimo bekele lazdų privalumai:
greito veikimo mygtukas, leidžiantis greit sulankstyti ir išlankstyti lazdas net bėgant.
Jos padeda bėgikams taupyti energiją atsispiriant, užtikrina geresnį balansą ir stabilumą per techniškai sudėtingus tempimus ir gali veikti kaip stabilizatoriai ir smūgių sugėrikliai nuokalnėse, siekiant valdyti greitį.
Kokie yra bėgimo bekele su lazdomis būdai?
Visų pirma, lazdų naudojimas bėgant yra gana techniškas užsiėmimas, todėl jums reikės šiek tiek pasitreniruoti. Geriausia numatyti visus sunkumus iš anksto ir išmokti naudoti lazdas prieš dalyvaujant varžybose!
Taip pat yra 2 būdai naudoti bėgimo bekele lazdas, nesvarbu, kylant ar leidžiantis: abi kartu arba pakaitomis. Kurį būdą pasirinksite, priklausys nuo šlaito nuolydžio ir laisvos vietos lazdoms naudoti.
Bėgimas naudojant lazdas vienu metu:
Lazdos padeda stačiose įkalnėse, sumažindamos spaudimą šlaunims, kai rankomis keliate save į viršų, arba galite save prilaikyti ir leisti kojoms pailsėti, kai leidžiatės nuokalne. Kaskart prieš lazdoms paliečiant žemę, galite žengti keletą žingsnių. Pabandykite pasilenkti į priekį ir įremti lazdas į žemę.
Bėgimas naudojant lazdas pakaitomis:
Lazdų naudojimo pakaitomis technika labiau tinka, kai yra mažiau erdvės, o šlaitas – ne toks status. Ši technika reikalauja mažiau jėgų, jos principas – statant koją priešais save spausti lazdą priešinga ranka, o kita ranka – už jūsų, ore. Tokiu atveju geriau nebesti lazdos per stipriai į žemę, kad galėtumėte išlaikyti geresnį ritmą. Pabandykite žengti mažesniais žingsniais, kol šią techniką galėsite pritaikyti natūraliau.
Sudėtis
Tvirta konstrukcija.
Vamzdžiai: aliuminis;
rankena: 100 % EVA putplastis;
riešo dirželis: 100 % poliesteris
Patarimai, kaip prižiūrėti
Šias lazdas reikia tinkamai prižiūrėti, kad jos veiktų ir tarnautų ilgai.
Jei po naudojimo į lazdos vidų pateko vandens, atskirkite dalis ir išdžiovinkite jas. Nuvalykite dulkes ir purvą vandeniu arba minkštu šepetėliu ar teptuku, kai lazdos sausos.
Išdžiovinę galite surinkite lazdų dalis. Netepkite alyva ar tepalu.