„Decathlon“ gamina slydlentes visiems asmenims, neatsižvelgiant į įgūdžius:Pradedantiesiems, pažengusiems, patyrusiems.
– Pradedantysis:Gali iškart naudoti lentą sekliame vandenyje.– Pažengęs:Gali greitai plaukti su lenta ir atlikti kai kuriuos triukus lygiame arba purslotame vandenyje:360, „varial“, kt.
- Pažengęs: Gali skrieti su lenta bangos greičiu ir atlikti triukus ir (arba) nuslysti iki kranto.
Naudojimo sąlygos:
Ši slydlentė sukurta patyrusiems banglentininkams, kad šie mėgautųsi visų tipų pakrantės bangomis (prie pat kranto lūžtančiomis bangomis).
Venkite stipraus vėjo.Venkite akmenukų ar uolų paplūdimyje.
Atsargumo priemonės
Atminkite, kad plaukiojant slydlente dažnai nukrentama.Prieš pradėdami plaukti, apšildykite riešus ir kulkšnis.Nuvaškuokite viršutinį sluoksnį arba uždėkite galinį ir (arba) priekinį kilimėlį, kad pėdos neslystų.Naudokite lentą atvirame plote (saugokitės kitų plaukikų).
Kaip pasirinkti slydlentę.
Ši slydlentė skirta patyrusiems banglentininkams, kurių ūgis 1,60–1,85 m, svoris – nuo 55 iki 85 kg.Dėl savo stiklo pluošto konstrukcijos ši slydlentė užtikrina optimalų slydimą atlikti triukus įvairių tipų pakrantės bangose.Aukšta čiuožimo kokybė ir išlenkti kraštai (briaunos) leis atlikti ypatingus manevrus.Nepatyrusiems naudotojams tai gali būti pavojinga, tad jei tik pradedate čiuožti, rekomenduojame rinktis „100“ ar „500“ slydlentę.
Naudojimo rekomendacijos:
1 – Pasirinkite vietą.
Ieškokite paplūdimio su geriausiomis sąlygomis.
Rekomenduojama rasti nestatų smėlio krantą, o bangos turi lūžti prie kranto.Kuo arčiau kranto lūžta bangos, tuo mažiau greičio jums reikės jas pasiekti, tad bus lengviau jomis čiuožti atgal.Potvyniai gali paveikti sąlygas, tad būkite atidūs.
Venkite akmenuotų ir uolėtų paplūdimių, nes jie yra pavojingi jums ir jūsų lentai.
Naudojimo rekomendacijos:
2 – Pradžia.
Prieš pagaunant norimą bangą būtina stebėti, kaip ji elgiasi.
Plaukiojant slydlente svarbiausia yra laikas:reikia surasti tinkamą momentą atsispirti, kad pasiektumėte bangą ir atsisuktumėte reikiamu metu, jai lūžtant.Mintyse numatykite kiekvieną žingsnį:bėkite, paleiskite, užlipkite, plaukite ir tuomet pasisukite ant bangos.
Kai būsite pasiruošę, laikykitės šių patarimų.
Naudojimo rekomendacijos:
3 – Greitas užkilimas.
Lipant ant slydlentės svarbiausia išlaikyti kaip galima daugiau greičio ir atlikti kaip galima mažiau žingsnių.
Tuo tikslu pasitreniruokite atlikdami lėtus judesius sausame smėlyje:einu, numetu savo lentą ant žemės, išlaikau tempą, uždedu ant slydlentės vieną, tuomet kitą pėdą.Pakartokite pratimą, kol galėsite spurtuoti.Bėgimas turi būti palaipsnis, kad paskutiniai jūsų žingsniai būtų patys greičiausi.Šis pratimas nėra lengvas, tačiau labai pravers jums ateityje.
Naudojimo rekomendacijos:
4 – Čiuožimas.
Norint gerai čiuožti, užkilimas turi būti lengvas ir sklandus, pėdos turi būti ties slydlentės vidurio linija.Pasirinkite tinkamą laiką numesti lentą:kuo vandens sluoksnis bus plonesnis, tuo lengviau ir geriau čiuošite.Yra įvairių greičio išlaikymo technikų:- pumpavimas:tai ritmingas priekinės pėdos judinimas aukštyn ir žemyn, lyg trepsėjimas
- „Poslinkis“, suformuojamas pasukant lentą lygiagrečiai bangai slydimo metu.
Naudojimo rekomendacijos:
5 – Pradžia.
Priartėję prie bangos sulenkite kelius ir bandykite tos pusės, į kurią norite sukti, ranka pasiekti vandenį.Taip lentos kraštą panardinsite į vandenį ir atliksite pusę pasukimo bangoje.
Naudojimo rekomendacijos:
6 – Pasukimas ir pasivertimas bangoje.
Tai bangoje atliekamas apsisukimas, leidžiantis jums sugrįžti į krantą.Pradėjus pasukimą atpalaiduokite savo kojas (ypač galinę) ir nukreipkite žvilgsnį į krantą.Vos tik lenta atsisuks į krantą, nuleiskite savo svorio centrą, kad išlaikytumėte stabilumą.Pasisukti bus lengviau, jei plauksite lygiagrečiai bangai.Kai tik išmoksite, galėsite nerti į bangas ir mėgautis čiuožimu.
Matmenys.
136 cm x 51,5 cm / 2,7 kg.
Naudojimo apribojimai:
Nenaudokite maudytis skirtose zonose.Netinka aukštesniems nei 1,90 m ūgio.