Patirtis
Batai „100“ skirti pradedantiesiems ir laisvalaikiu slidinėjantiems slidininkams, ieškantiems lengvai naudojamų batų. Pėda įkišama iš galo, todėl tai padaryti labai lengva. Paprasta reguliuoti viena sagtimi.
Labai lankstūs ir užtikrina maksimalų klaidų toleravimą mokantis slidinėti. Lengviau eiti, nes galinė dalis atrakinama ir galima smarkiai pailginti kulkšnies dalį. Erdvūs, todėl itin patogūs.
Segiklių reguliavimas
Išskirtinė sagtis užtikrina suveržimą per kelias sekundes, palyginus su klasikiniais batais su 3 arba 4 sagtimis ir juostele.
Norėdami suveržti, tiesiog patraukite suveržimo kilpą iki norimo suveržimo.
Norėdami eiti tiesiog atleiskite sagtį per kelias įrantas, kad kulkšnis galėtų laisviau judėti.
Norėdami atlaisvinti, atleiskite reketinę sagtį, kad anga pasidarytų itin plati ir galėtumėte laisvai ištraukti pėdą nesilenkdami.
Apsiavimas ir nusiavimas
Pėda įkišama iš galo pro labai plačią angą, todėl batus labai lengva apsiauti ir nusiauti. Nereikia pasilenkti ir smarkiai traukti liežuvėlį, kad įkištumėte pėdą. Be to, juos taip pat lengvai apsiausite šaltu oru, nors įprastus batus daug sunkiau apsiauti esant neigiamai oro temperatūrai.
Kas yra lankstumas?
Kad pateiktų informacijos apie batų standumą, gamintojai nurodo batų lankstumo lygį. Šis skaičius nusako bato standumą: kuo skaičius didesnis, tuo kietesnis yra batas. Batas, kurio lankstumas yra nuo 60 iki 70, skirtas pradedantiesiems slidininkams. Batas, kurio lankstumas yra nuo 70 iki 100, skirtas vidutinio lygio slidininkams. o didesnio standumo – pažengusiems. Stambesnio sudėjimo slidininkai gali rinktis aukštesnį lygį.
Kaip žinoti, ar batas tinkamo dydžio?
Įkišę koją į batą, užsekite sagtis iki vidurio. Ar galiu labiau suveržti? Jei taip, bato tūris jums netinkamas. Užsegę batus, palenkite juos 3 kartus. Atsistokite teisiai: kojų pirštai turi liesti įdėklo galą. Lenkiantis pėda turėtų pajudėti atgal tol, kol nebejausite galo.Atminkite, kad įdėklo putplastis po kelių dienų slidinėjimo susispaus.
Ką daryti, jei skauda pėdas?
1. Rinkitės technologiškai pažangias slidinėjimo kojines, kurios būtų plonos ir nespaustų kojų bei užtikrintų gerą pėdų kraujo cirkuliaciją.
2. Rinkitės padą, atitinkantį jūsų pėdos formą, kad kojų pirštai nebūtų suspausti ir įremti į viršutinį bato sluoksnį. Parduotuvėje pasitarkite su pardavėju.
Kaip laikyti slidinėjimo batus?
1. Išimkite įdėklą iš plastikinio gaubto ir išvėdinkite batus.
2. Užsekite segiklius ties pirmąja įranta, kad batai neprarastų savo formos ir, jei įmanoma, laikykite juos dėkle.
3. Jei įmanoma, laikykite juos sausoje vietoje, kurioje temperatūra nenukrenta žemiau kaip 10 °C. Jūsų plastikiniams batams tai bus naudinga!
Kaip pasimatuoti slidinėjimo batus?
Įkišę koją į batą, užsekite sagtis iki vidurio. Ar galiu labiau suveržti? Jei taip, bato tūris jums netinkamas. Užsegę batus, palenkite juos 3 kartus, stipriai spausdami blauzdas (padėkite rankas ant kelių, kad būtų lengviau) ir bato viduje pastumkite kulną atgal. Atsistokite: pėda turėtų paliesti išorinio sluoksnio galą. Lenkiantis pėda turėtų pajudėti atgal tol, kol nebejausite galo.
Kaip nesušalti pėdų?
Dažnai pamirštama, tačiau išdžiovinę įdėklą efektyviai išvengsite kojų šalimo. Net esant -10 °C temperatūra, pėdos prakaituoja ir įdėklas plastikiniame bate negali savaime išdžiūti net per kelias dienas. Idealiu atveju reikėtų juos kasdien išimti. Galima naudoti batų džiovintuvus, kurie yra patogesni, nes įdėklų nereikia iš imti, tik įjungti džiovintuvus į elektros tinklą!