Biliardo lazdos svoris
Ši biliardo lazda sveria 540 g.
Tikslaus lazdos svorio garantuoti negalime (galima 10 % paklaida), nes skiriasi medienos tankis (net tos pačios rūšies medžių) priklausomai nuo to, koks tai miškas, kiek jis gauna šviesos ir kokia medžio dalis naudota (kamienas, laja, viršūnė).
Lazdos matmenys
Lazda „BC 900 US“ yra 145 cm ilgio. Tai standartinis biliardo lazdų ilgis. Toks ilgis leis užimti tinkamą padėtį atliekant bet kokį smūgį.
Jei reikia atlikti tolimą smūgį, galima pridėti papildomų 10 cm prailginimą. Tokiu būdu iš karto prailginsite lazdą nuo 145 cm iki 155 cm.
Biliardo lazdos pusiausvyra
Lazdos pusiausvyros taškas yra ties 51 cm nuo galo.
Jei laikote lazdą atviroje padėtyje, pusiausvyros taškas turėtų būti priešais lazdos suėmimo vietą, antraip lazda nuslys nuo rankos.
Pusiausvyros taškas nėra ypatingai svarbus, tai svarbu tik dėl asmeninio patogumo.
Jei pusiausvyros taškas yra arčiau lazdos galo, lazda atrodys sunkesnė; jei jis toliau nuo galo, lazda atrodys lengvesnė.
Kodėl negalime garantuoti savo biliardo lazdų tiesumo?
Visos mūsų biliardo lazdos gaminamos gamykloje. Atskirai patikrinamas kiekvienos lazdos tiesumas, kai ji pagaminama. Nepaisant to, bėgant laikui jų tiesumui gali turėti įtakos temperatūros ir drėgmės pokyčiai transportavimo, sandėliavimo ir pardavimo etapuose.
Su šia pastovumo problema susiduria visos rinkoje esančios biliardo lazdos, bent jau medinės (klevo, uosio, tuopos, ramino).
Kodėl klevas?
Klevas – itin solidi ir patvari mediena, kurią paprasta formuoti. Todėl iš jo galima gaminti kūginius biliardo lazdų kotus (prancūziškus, amerikietiškus).
Istoriškai biliardo lazdos gaminamos iš klevo, nes jis buvo (ir tebėra) plačiai prieinama mediena Šiaurės Amerikoje (Kanadoje). Dėl šios žaliavos gausos ir toliau gaminame biliardo lazdas iš šios medienos.
Fizinės klevo savybės ir techniniai duomenys
Klevo tankis yra 0,64, o Monnin kietumas – 4,7, todėl tai yra vidutinio-didelio kietumo mediena.
Šios rūšies lūžio ribinė vertė veikiant spaudimui yra 55 MPa, o statinio lenkimo vertė – 100 MPa. Išilginis tampros modulis – 13 000 MPa. Tai vidutinės matavimų vertės, kurias galima rasti internete.
Klevas – solidi ir patvari mediena, todėl tai puikus pasirinkimas biliardo lazdų gamybai.
Kaip prižiūrėti biliardo lazdą
Siekiant kuo ilgiau išlaikyti žaidimo su lazda kokybę ir medinės lazdos tiesumą, rekomenduojame ją laikyti apsauginiame dėkle ar tam skirtoje dėžėje. Taip pat galite ją laikyti vertikaliai lazdų stove, bet niekada neatremkite į sieną: dėl to ji gali iškrypti. Ir taip, kadangi biliardo lazda pagaminta iš medienos, ji yra jautri temperatūros pokyčiams ir drėgmei.
Ar žinote? Turite prižiūrėti savo biliardo lazdos antgalį.
Bėgant laikui, biliardo lazdos antgalis gali atsiklijuoti, bet nieko baisaus. Taip nutinka po daugelio smūgių į kamuoliukus. Antgalį tereikia pakeisti, o tą padaryti lengva: 1.Nuimkite pažeistą antgalį.
2. Nušveiskite naują antgalį švitriniu popieriumi.
3. Priklijuokite naują antgalį.
4. Antgalį suformuokite.
Mūsų svetainėje rasite vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip tai atlikti.
Kodėl ši lazda yra iš dviejų dalių?
Sukdami lazdą išardysite į 2 lygias dalis, kad galėtumėte ją lengviau gabenti.Abi lazdos dalis tvirtai sujungia plieninė jungtis, todėl net nejausite, kad žaidžiate su dviejų dalių lazda.
O greita srieginė jungtis leis lazdą sujungti ar išardyti vos keliais pasukimais.
Kam reikalinga apsauga lazdos gale?
Pats galas (ta dalis, kurią dedate ant žemės) pagamintas iš gumos:jokių galimybių pažeisti lazdą statant ją ant grindų, kol laukiate savo eilės smūgiuoti.
Pluoštinės antgalio movos privalumai
Antgalio mova – cilindrinė dalis lazdos priekyje – saugo lazdą nuo daugelio smūgių poveikio. Be to, jis jungia lazdą su galiuku.
Jis dažnai būna pagamintas iš balto plastiko, žalvario ar (retai) nerūdijančio plieno bei kitų medžiagų, pvz., titano.
Mes pasirinkome patvarų variantą – pluoštą.
Pluoštinė antgalio mova mažina nuokrypius (smūgiavimą ne į kamuoliuko centrą, trajektorijos pakeitimą).
Komandos patarimas: taikymasis žaidžiant biliardą
Įsivaizduokite, į kurias smūgiuojamo kamuoliuko ir tikslinio kamuoliuko vietas norite pataikyti, tada sutelkite dėmesį į šią įsivaizduojamą liniją. Taikydamiesi stebėkite lazdos galą, kad įsitikintumėte, jog jis pataikys į reikiamą kamuoliuko tašką. Žvilgsnis turėtų krypti nuo smūgiuojamo kamuoliuko į tikslinį kamuoliuką, o tada atgal link smūgiuojamo kamuoliuko. Kad tikslumas būtų dar didesnis, galite laikyti galvą virš lazdos.
Kuo skiriasi pulas nuo angliško biliardo?
Angliškas biliardas išsiskiria geltonais ir raudonais kamuoliukais, o pulas žaidžiamas su didesniais numeruotais ir spalvotais kamuoliukais. Angliškame biliarde naudojamas mažesnis stalas su siauresnėmis kišenėmis nei pule. Be to, angliškas biliardas yra labiau gynybinis, o pule pirmenybė teikiama atakuojančiam žaidimui.
Daugiau apie jų skirtumus galite sužinoti mūsų svetainėje.