Biliardo lazdos svoris
Biliardo lazda sveria 570 g.
Negalime užtikrinti, kad lazda svers tiksliai tiek (galima 10 % paklaida), nes skiriasi medienos tankis (net tų pačių medienos rūšių), atsižvelgiant į mišką, jo gaunamą šviesos kiekį ir medžio dalį (kamienas, šakos, viršūnė).
Lazdos matmenys
Lazda „BC 500 US“ yra 145 cm ilgio. Tai dažniausias lazdų ilgis. Toks ilgis leis užimti tinkamą padėtį atliekant visus smūgius.
Kai reikia atlikti tolimesnį smūgį, galima naudoti pailginimą, kuris prijungiamas prie lazdo galo ir suteiks papildomus 10 cm. Taip vos per kelias sekundes pailginsite lazdą nuo 145 cm iki 155 cm.
Biliardo lazdos pusiausvyra
Šios lazdos pusiausvyros taškas yra 43 cm nuo lazdos galo.
Jei laikote lazdą atviroje padėtyje, pusiausvyros taškas turi būti priešais suėmimą; priešingu atveju lazda nuslinks nuo rankos.
Pusiausvyros taškas savaime nėra labai svarbus, bet jį verta žinoti dėl asmeninio patogumo.
Arčiau galo esantis pusiausvyros taškas suteiks sunkumo jausmo. Jei jis bus toliau nuo galo, lazda atrodys lengvesnė.
Kodėl negalime užtikrinti mūsų biliardo lazdų tiesumo?
Visos mūsų biliardo lazdos gaminamos individualiai. Atskirai patikrinamas kiekvienos pagamintos lazdos tiesumas. Tačiau bėgant laikui jų tiesumą gali paveikti temperatūros ir drėgmės pokyčiai transportavimo, laikymo ir pardavimo metu.
Ši pastovumo problema aktuali visoms rinkoje esančioms biliardo lazdoms, bent jau visoms medinėms (klevo, uosio, tuopos, ramino).
Kodėl klevas?
Klevas yra solidus, patvarus medis, kurį galima lengvai formuoti. Todėl jį galima naudoti kūginių lazdų kotų (prancūziškų, amerikietiškų) gamybai.
Istoriškai biliardo lazdos gaminamos iš klevo, nes jis buvo (ir tebėra) labiausiai prieinama medžio rūšis Šiaurės Amerikoje (Kanadoje). Dėl žaliavos gausos ir toliau gaminame biliardo lazdas, įskaitant karambolio lazdas, iš šios medienos.
Fizinės klevo savybės ir techniniai duomenys
Klevo tankis yra 0,64, o Monnin kietumas – 4,7, todėl tai yra vidutinio-didelio kietumo mediena.
Šios rūšies lūžimo riba spaudžiant yra 55 MPa, o statiško lenkimo vertė – 100 MPa. Išilginis tamprumo modulis yra 13 000 MPa. Tai vidutinės matavimo vertės, kurias galima rasti internete.
Klevas – solidi ir patvari mediena, todėl yra puikus pasirinkimas biliardo lazdų gamybai.
Kaip prižiūrėti biliardo lazdą
Rekomenduojame laikyti medinę lazdą sausoje vietoje ir pastovioje temperatūroje.
Po žaidimo neatremkite lazdos į sieną, nes dėl to ji gali deformuotis. Vietoje to laikykite ją horizontaliai dėkle ar dėžėje. Arba galite laikyti lazdą kuo vertikalesnėje padėtyje, pvz., lazdų stove. Tai išsaugos jos tiesumą ir neleis jai deformuotis.
Ar žinote? Turite prižiūrėti savo biliardo lazdos antgalį.
Jei nukrito antgalis (lazdos galiukas), nieko baisaus. Kartais taip gali nutikti. Dėl smūgiavimo į kamuoliuką lazdos antgalis gali nusidėvėti.
Jei taip nutiko, antgalį reikia pakeisti. Tą padaryti paprasta: 1.Nuimkite pažeistą antgalį.
2. Nušveiskite naują antgalį švitriniu popieriumi.
3. Priklijuokite naują antgalį.
4. Suformuokite antgalį.
Mūsų pagalbos svetainėje rasite vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip tai padaryti.
Kodėl ši lazda yra iš dviejų dalių?
Sukdami lazdą išardysite į 2 lygias dalis, kad galėtumėte ją lengviau gabenti.Abi dalis tvirtai jungia plieninė jungtis, todėl net nepastebėsite, kad žaidžiate su 2 dalių lazda.
Greita srieginė jungtis leis sujungti ar išardyti lazdą vos 4 pasukimais.
Kam reikalinga galinė lazdos apsauga?
Galinė apsauga yra guminė dalis lazdos apačioje. Varžybų metu ir laukdami tarp smūgių tikriausiai norėsite atremti lazdą į grindis. Galinė apsauga neleis pažeisti nei lazdos, nei grindų.
Komandos patarimas: teisinga biliardo padėtis
Įsitikinkite, kad esate per tinkamą atstumą nuo biliardo stalo. Atsistokite taip, kad dešinė koja būtų po dešine ranka (jei esate dešiniarankis). Pražerkite kojas, kad stovėtumėte stabiliai. Įsitikinkite, kad jūsų lazdos ranka yra vertikali. Jei ranka bus per daug toli priekyje, bus sunku atlikti taisyklingą smūgį.
Daugiau apie taisyklingą laikyseną žr. mūsų patarimų portale.
Kas yra biliardas (pulas)?
Pulas iš kitų jam giminingų žaidimų išsiskiria didesniu stalu (9 pėdų), plačiomis kišenėmis (skylėmis) ir dideliais (apie 57,5 mm) sunumeruotais ir spalvotais kamuoliukais.
Pulas būna 4 pagrindinių tipų: aštuntukas („eight-ball“), devintukas („nine-ball“), dešimtukas („ten-ball“) bei keturiolika ir vienas („straight pool“).
Pulas garsėja kaip atakuojančio pobūdžio rizikos valdymo žaidimas.
Daugiau apie pulą rasite mūsų portale.