Šie neperšlampami ir šilti batai užtikrina itin didelį stabilumą žygiuojant sniegu. „Snowcontact“ padas
Šiems batams pasirinkome šiltas ir šilumą sulaikančias medžiagas, kurios gerai apsaugo nuo sniego bei šalčio. Su vartotojų atstovais batus išbandėme laboratorijoje ir realiomis naudojimo sąlygomis. Patikrinome, iki kokios temperatūros jaučiatės patogiai, kai nejudate ir kai vaikštote, nes abiem atvejais temperatūra labai skiriasi: -8°C nejudant ir -17°C judant. Taip pat atsižvelgėme į vyrų ir moterų temperatūros pojūčio skirtumus.
Kaip šie batai apsaugo nuo lauko sąlygų?
Batai sukurti su membrana, užtikrinančia optimalų atsparumą vandeniui. Membrana yra labai plona medžiaga (5–25 mikrometrų), pritvirtinta iš vidinės audinio pusės, kuri neleidžia įsiskverbti vandeniui, bet leidžia išeiti drėgmei. Pėdoms ne tik šilta batuose, jos dar ir lieka sausos. Padas apsaugo nuo šalčio, jaučiamo, kai pėda liečiasi su sniegu.
Laidūs orui batai optimaliam šiluminiam komfortui
Šiluminis komfortas yra batų šilumos ir gebėjimo leisti pėdoms kvėpuoti pusiausvyra. Jei pėdoms per karšta ar per mažas batų laidumas orui, drėgmė kaupiasi gaminio viduje ir gali atsirasti šalčio pojūtis. Kurdami batus atsižvelgėme į tai, kad judėsite reguliariai ir kartais intensyviai, todėl juos aprūpinome membrana, apsaugančia nuo vandens patekimo į vidų, bet garinančia drėgmę į išorę.
Kaip žinoti, kad batai 100 % atsparūs vandeniui?
Patikrinome, ar batai atsparūs vandeniui, atlikdami bandymus laboratorijoje, kurių metu imitavome ėjimą batus iki pusės panardinus į vandenį. Taip pat atlikome praktinius tekstus, kurių metu matavome nusidėvėjimą ir senėjimą.
Kuo skiriasi trintis ir sukibimas?
Batų sukibimo jėga priklauso nuo dyglių skaičiaus ir formos. Sukibimas priklauso nuo pado medžiagų ir griovelių išdėstymo, panašiai kaip jūsų mašinos padangų. Trintis gerina varomąją jėgą: lipant į kalną batai neslysta atgal ir suteikia stabilumo.
Pado sukibimas neleidžia batui slysti ant lygaus paviršiaus arba sudėtingomis sąlygomis (lyjant, sningant, einant ledu).
Kokie padų technologijos „Snowcontact“ privalumai?
Padai „Snowcontact“ pagaminti naudojant specialią medžiagą ir rantelių raštą (5 mm), kurie užtikrina geriausią galimą sukibimą ir trinties jėgą. Padai „Snowcontact“ ant sniego yra efektyvesni nei įprasti padai. Einant ledu, vienintelis būdas užtikrinti optimalų saugumą yra užsidėti ant batų neslystančius apkaustus.
Kodėl svarbu, kad batai tvirtai fiksuotų kojas?
Atrama, kurią užtikrina šie batai, yra itin svarbi norint vaikščioti patogiai. Iš tikrųjų, kai batai tvirtai fiksuoja koją, lengviau žygiuoti kalnuotose vietovės (kilti ir leistis), pėdos neslidinėja batuose ir sumažinama pūslių susidarymo tikimybė. Į batus perduodamos energijos nuostoliai mažesni, todėl mažiau pavargstate. Tai itin svarbu žygiuojant sniegu.
Ar šie batai tinkami žygiams sniegu?
Šiuos batus sukūrėme žygiams sniegu su sniegbridžiais arba be jų. Bato aulas (vid. aukščio) kartu su antbačiais (išoriniais arba įsiūtais į kelnes) gerai apsaugo nuo sniego patekimo į vidų. Batai ne tik neperšlampami ir šilti, bet ir gerai prilaiko pėdas ir yra tvirti, todėl labiau tinka avėti su sniegbridžiais.
Ar šie batai atlaikys reguliariai juos dėvint ilgą laiką?
Mūsų inžinieriai atlieka laboratorinius bandymus, kad naudodami gaminius būtumėte visiškai patenkinti. Tikrinami šie parametrai: raištelių skylučių ir dirželių atsparumas plyšimui, suklijavimo stiprumas, toksiškumas, atsparumas UV spinduliams, išorinio pado ir batviršio atsparumas dilimui, greito susidėvėjimo sąlygos.
Kaip išsirinkti sniego žygiams tinkamą avalynę?
Norint tinkamai pasiruošti žiemos žygiams, rekomenduojame laikytis toliau pateiktų principų.
Šiluma: šilumos suteikia dėvimos kojinės (geriausia rinktis kojines, kurių sudėtyje yra vilnos)
Laidumas orui: Kojines rinkitės pagal žygio intensyvumą ir orui laidžias, kad apsisaugotumėte nuo prakaito drėgmės.
Batų aulo aukštis: kojinių ilgį rinkitės pagal bato aulo aukštį; aukštesni batai geriau apsaugo kojas.
Kaip išsaugoti technines batų savybes?
Vandenį atstumiantis audinys neleidžia vandeniui susigerti, todėl vanduo nuo jo nuteka. Audinys nesumirksta ir išlieka lengvas, laidus orui bei šiltas. Audinys vandens atstūmimo savybių įgauna impregnuojant jo išorę.Per gaminio dėvėjimo laiką jį reikia pakartotinai impregnuoti. Mūsų parduotuvėse galima įsigyti specialiai šiam tikslui skirtų gaminių (purškiklių ar skysčių).
Tobula apranga žygiams šaltu oru
Šiuos batus sukūrėme žygiams šaltu oru. Jie yra tokiems žygiams idealiai tinkančios aprangos linijos dalis:„SH500“. Dėvėdami šios linijos kelnes, fliso striukę, batus ir sniegbridžius „SH500“, galėsite mėgautis žygiais per sniegą beveik bet kokiu oru.Bet kokiu atveju nereikės laukti tinkamiausių sąlygų arba susidėti visko į kuprinę – galėsite keliauti neapsikrovę ir gerai pasiruošę!
Kaip išdžiovinti batų vidų?
Kai batai dėvimi drėgni (dėl kondensacijos, prakaito), jie gali tapti sunkūs.
Jei batai labai šlapi, rekomenduojame išimti vidpadžius, į aulų vidų pridėti laikraščių gniužulų ir laikraščius vis pakeisti naujais. Popierius sugers drėgmę ir paspartins džiūvimą.
Niekada nedėkite batų per arti šilumos šaltinio, laikykite juos šiltoje, sausoje ir vėdinamoje vietoje.