Patarimai perkant ir matuojantis
Pasimatuokite abu batus, atsistoję ir su žygiams tinkamomis kojinėmis. Jei reikia, išbandykite kelis modelius ir dydžius.
Patikrinkite du patogumą lemiančius dalykus: kulno ir priekinės pėdos dalies padėtį leidžiantis žemyn. Matuodamiesi atkreipkite dėmesį, ar batas niekur nespaudžia.
Drąsiai pavaikščiokite po parduotuvę. Per kelis pirmuosius žygius batus avėkite po truputį, kad prasinešiotų.
Kokį dydį rinktis?
Žygiams pirkite vienu dydžiu didesnius batus nei įprasta, kad būtų užtikrintas komfortas leidžiantis nuokalnėmis ir pirštai nesiremtų į bato priekį. Patarimas: nagai turėtų būti trumpai nukirpti, o leidžiantis nuo kalno reikėtų patikrinti, kad batų raišteliai pakankamai suveržti ir pėda bate neslysta į priekį.
Gaminių kūrimas – tai, ką geriausiai mokame
Mūsų „Quechua“ dizainerių komanda įsikūrusi Pasi, Monblano papėdėje, Aukštutinėje Savojoje.
Ši vieta puikiai tinka mūsų komandų (dizainerių, produkto vadovų, inžinierių ir pan.) ir lauko sporto entuziastų susitikimams.
Tai – privalumas kuriant kalnų žygių produktus ir dalinantis savo patirtimi.
Mažesnis poveikis aplinkai
Suprantame, kad turime stengtis išsaugoti gamtą, todėl „Quechua“ yra įsipareigojusi kuo labiau mažinti savo gaminių poveikį aplinkai.
Šiuo metu šis produktas nėra gaminamas aplinką tausojančiu būdu, tačiau kasdien stengiamės gaminti kuo atsakingiau: ekologiškas dizainas, gaminių taisymo galimybė ir tvarumas yra kertiniai mūsų uždaviniai.
Pado sukibimas
Mūsų padų sukibimas yra sertifikuotas. Kad būtų sertifikuotas, batas turi būti ištirtas laboratorijoje, atliekant sukibimo su įvairiais paviršiais (lygiu, kietu, sausu, šlapiu) bandymus. Norint patvirtinti šiuos bandymus, padų kokybė patikrinama praktiškai ‒ batus apsiavę bandytojai kalnuose žygiuoja daugiau nei 500 km
Atsparumo vandeniui bandymas
Laboratorijoje batas užmaunamas ant mechaninės sverties, imituojančios žingsnių judesius, ir iki pusės panardinamas į vandenį. Šiuo bandymu nustatome, kiek laiko ir kiek kilometrų batas išlieka sausas.
Tada žygiuodami arba lietui lyjant išbandome batų savybes.
Kaip prailginti atsparumą vandeniui
Kad pėdos išliktų sausos, rekomenduojame dėvėti neperšlampamus antbačius ar miniantbačius, kurie apsaugo ne tik nuo vandens, bet ir nuo akmenukų ir smėlio patekimo į bato vidų.
Rekomenduojame atnaujinti batų atsparumą vandeniui du kartus per metus, naudojant atsparumą vandeniui sukuriančią priemonę („Decathlon“ interneto parduotuvėje ieškokite purškiamos vandeniui atsparios priemonės), kuri atkuria pradines hidrofobines savybes ir apsaugo nuo dėmių.
Kaip išvengti pūslių susidarymo?
Dažniausia pūslių atsiradimo priežastis – nuo trinties susilpnėjusi oda. Norint jų išvengti, rekomenduojame:
- Rinktis tinkamo dydžio batus (žr. dydžių lentelę)
- Dėvėti tinkamo tipo kojines
- Tinkamai susivarstyti ir susiveržti batus
- Pirmą kartą apsiavus nesileisti į ilgą žygį
Kaip prižiūrėti batus?
- Leiskite natūraliai išdžiūti.
- Standžiu šepečiu nuvalykite purvą.
- Dėmes išvalykite šepečiu ir trupučiu šilto vandens
- Palikite išdžiūti
- Išpurkškite impregnavimo priemone, kad atnaujintumėte batviršio vandens atsparumo savybes.